Çoban ve Lulu Oyununun Afiş Görseli

Çoban ve Lulu

Çoban ve onun sevimli kuzusu Lulu’nun başından geçenleri anlatan bu oyunda, müzikler, danslar ve anlatımlar yer almaktadır. yaramaz Lulu’nun inadıyla birbirine karışan bu olaylar tüm kasabayı birbirine katar. Oyuncuların rolden role girdiği ve tüm kasabayı canlandırdığı bu hikaye birbirini takip eden olaylar ve kişilerle renkli olduğu kadar çocukların hayal dünyasına da hitap eden bir biçimde gelişiyor. Drama metodunun kullanıldığı Çoban ve Lulu, çocukların duygusal ve psikomotor gelişimlerine katkıda bulunacak bir oyundur.

Yaş Grubu: + 5
Türü: Müzikli ve Danslı
Oyun Süresi: 45 Dakika
Uçurtmanın Kuyruğu Oyununun Afiş Görseli

Uçurtmanın Kuyruğu

Adam, veda mektubunu yazarken kapı çalınır ve içeri daha önce hiç görmediği bir adam girer. Gelen adam, veda mektubunu yazan adamı kendisinden daha iyi tanımaktadır. İşte, çocukluğundan beri disiplin ve baskı altında yaşamış bir adam ve esrarengiz bir yabancı… Adam geçmişiyle yüzleşmeye başlar ve ne kadar örselendiğinin, kırıldığının, yaşamı es geçtiğinin ve kısıtlandığının farkına varır. Tükenen umutları yeniden yeşerir ve kendisine bahşedilmiş olan hayatın ne kadar kıymetli olduğunu anlar.

YAZAN: SAVAŞ DİNÇEL
YÖNETEN: RÜÇHAN GÜREL
SAHNE TASARIMI: ONUR KAYA ERK
OYUNUN SÜRESİ: 1 saat 45 Dakika (2 perde)

İçimizdeki Çocuklar Oyununun Afiş Görseli

İçimizdeki Çocuklar

Henüz on yaşında olan Suna yoğun stres altındadır. Bir yanda, sınava hazırlanma gerekçesiyle kendine sürekli hizmet bekleyen abisi Tuna, diğer yanda her ortamda büyüklük, ağırbaşlılık, titizlik, düzenlilik isteyen annesi ve yüksek başarı bekleyen babası arasındaki baskı üçgeninde sıkışıp kalmıştır. Babaannesi Zeynepcan da olmasa, yaşam onun için nerdeyse çekilmez olacaktır.Babaannesi, sorunlarını günlüğüyle paylaşmasını ister. Böylelikle içini döküp rahatlayacağını söyler. Hatta bunun için Suna’ya, Sihirci Mahmut’un tavan arasından bulduğu bir kalemi hediye eder. İşte ne olursa o kalemle yazmaya başladıktan sonra olur.

Hiç çocuk olmadıysanız, hep çocuk kaldıysanız veya çocukluğunuzu büyüklere kaptırdıysanız bu oyun tam size göre… Anne babalarınıza içinizi göstermek istiyorsanız, onları kapıp gelin! Haydi çocuklar, İçimizdeki Çocuklar sizi bekliyor!  Han Tiyatrosu’nda…

Elveda Tiyatro Oyununun Afiş Görseli

Elveda Tiyatro

Elveda Tiyatro, televizyon ve imaj çağına yalnızca tiyatro yaparak devam etmeye çalışan idealist bir oyuncuyu anlatıyor. Bunu yaparken de değişen çağ, üstün sanat ve sanat-sanatçı ilişkisini odağı haline getiriyor. Tiyatrocuların eskiden beri bildiği bir şey vardır. Tiyatro, oyuncunun sanatında asıl olan şeydir. Ama bütün dünya değişmişse bir oyuncu doğrusuna en fazla ne kadar direnebilir ki?

Oltanın Ucundaki Balık Oyununun Görseli

Oltanın Ucundaki Balık

Orhan Veli’nin şiirlerinden yola çıkarak Rüçhan Gürel tarafından oyunlaştırılan oyunumuz da “Garip” akımının öncülerinden olan Orhan Veli’nin hayatı, İstanbul tutkusu ve aşkları şimdiye kadar sahnelenmiş oyunlardan daha farklı bir şekilde ele alınmıştır. Sahnede bulunan her oyuncu birer Orhan Veli’dir. Bazen O’nun iç sesidir, bazende haykırışıdır. Bazende hep birlikte Orhan Veli’dirler. 10 kişilik bir sanatçı kadrosuyla seyirciyle buluşan oyunumuz; Cem İdiz’in besteleri, Özlem Tortop Akkaya’nın piyanosu, Gülder Pınar’ın koreografisi, Cenk Oral’ın ışık tasarımı ve RÜÇHAN GÜREL’İN rejisi ile seyircilerimizi yetmiş dakikalık hülyalı bir yolculuğa davet ediyor.

Mrs. Zet Oyununun Afiş Görseli

Mrs Zet,

Mrs Zet, çok şakacı bir kişiliğe sahiptir ve şaka yapmadan uzun süre durabildiği görülmemiştir. Üstelik hayal gücü de çok geniştir ve dünyaya farklı pencerelerden bakmayı sever. En çok sevdiği ise çocuklardır. Onları eğlendirmek ve güldürmekten çok keyif alır. İçindeki çocuğu hiç kaybetmemiş, tüm yaşamını onları mutlu etmek üzerine kurmuştur. Fakat küçük bir kusuru vardır ki, o da konuşmayı hiç sevmemesidir. Her şeyini söz kullanmaksızın bedeni, elleri, kolları ve yüz ifadeleriyle anlatır. Buna çocuklar da bayılmaktadır.Evet, şimdi sözcükler bir kenarda dursun ve hareket, jest ve mimikler konuşsun. Müzikler de bu sessizliğe eşlik etsin.

Yaş Grubu: +5 Tür: Pandomim Süre: 40 dakika

Genç Oyunları

Karagöz ve Hacivat Oyununun Afiş Görseli
Karagöz ve Hacivat Oyununun Afiş Görseli

Kara Kutu

Vilademir: Katil olduğum gerçeğinden bir türlü kurtulamıyorum. Katil mi doğdum, sonradan mı katil oldum?

 Bir hapishane içinde birbirinden farklı 6 adam… Aralarına yeni katılan seri katil Vilademir ile bir kapanın içinde bulacaklar kendilerini… Bu kapanda öyle çok tuzak var ki..
Egoları, bilinçaltında sakladıkları ve vicdanları… Bu karakutudan çıkış var mı,
olacak mı, yoksa?

Kavuklu ile Pişekar Oyununun Afiş Görseli
Kavuklu ile Pişekar Oyununun Afiş Görseli

Karagöz ve Hacivat

Vilademir: Katil olduğum gerçeğinden bir türlü kurtulamıyorum. Katil mi doğdum, sonradan mı katil oldum? Bir hapishane içinde birbirinden farklı 6 adam… Aralarına yeni katılan seri katil Vilademir ile bir kapanın içinde bulacaklar kendilerini… Bu kapanda öyle çok tuzak var ki.. Egoları, bilinçaltında sakladıkları ve vicdanları… Bu karakutudan çıkış var mı, olacak mı, yoksa?

Yetişkin Oyunları

Kadınları Anlama Kursu Oyununun Afiş Görseli
Kadınları Anlama Kursu Oyununun Afiş Görseli

Kadınları Anlama Kursu

Ah bu Kadınlar! Anlaşılması en zor yaratıklar, peki ya bunu sağlayacak bir kurs olsa, bir kadının içinden geçenleri bir bir anlatan, hatta bir kadının ne demek istediğini söyleyen bir rehber olsa da bütün sorunlar yok olsa!

Acaba bütün problemler çözülür mü?

Yüzyıllardır süregelen kadın ve erkeğin çekişmesi bir kursla son bulur mu? O zaman siz de gelin, “Kadınları Anlama Kursu”na yazılıverin…