Yetişkin Oyunlarımız

Ceren GÜREL'in Fotoğrafı

TATLI ÇARŞAMABA

OYUN ÖZETİ:

Bir deli bir kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış. Peki kırk akıllının her biri bir kuyuya birer taş atarsa kaç deli çıkarabilir? Tabii ki bir tek deli, bizim delimiz çıkarabilir. Üstelik bizim delimiz çok tatlı bir deli. O yalnız çarşambaları değil, her gün deli. Üzülür durur dışardakiler için; ne yerler, ne içerler, nerde yatarlar, nasıl yaşarlar… Bir tek derdi var içerde; Hasretlik. Tüm ziyaretçilere hep aynı şeyi söyler;

Üzülme, üzülme sakın bozma freni. Aşırı yükten patlarsa eğer ayak freni unutma hemen sağ tarafındadır. “El freni.” 

 

Oyunlaştıranlar: Ceren – Rüçhan GÜREL
Yöneten: Rüçhan GÜREL
Sahne Tasarımı: Rüçhan GÜREL
Müzik: Berke URGUT
Koreografi: Ceren GÜREL
Oynayan: Ceren GÜREL

Biletinizi

ya da Ünal Gürel Sahnesi Gişesinden Temin Edebilirsiniz

Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler

Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler.
Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler.
Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler.
Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler.
Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler.
Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler.
Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler.
Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler.
Tatlı Çarşamba Oyunundan Kareler.
İçimizdeki Çocuklar Oyununun Afiş Görseli

İçimizdeki Çocuklar

Henüz on yaşında olan Suna yoğun stres altındadır. Bir yanda, sınava hazırlanma gerekçesiyle kendine sürekli hizmet bekleyen abisi Tuna, diğer yanda her ortamda büyüklük, ağırbaşlılık, titizlik, düzenlilik isteyen annesi ve yüksek başarı bekleyen babası arasındaki baskı üçgeninde sıkışıp kalmıştır. Babaannesi Zeynepcan da olmasa, yaşam onun için nerdeyse çekilmez olacaktır.Babaannesi, sorunlarını günlüğüyle paylaşmasını ister. Böylelikle içini döküp rahatlayacağını söyler. Hatta bunun için Suna’ya, Sihirci Mahmut’un tavan arasından bulduğu bir kalemi hediye eder. İşte ne olursa o kalemle yazmaya başladıktan sonra olur.

Hiç çocuk olmadıysanız, hep çocuk kaldıysanız veya çocukluğunuzu büyüklere kaptırdıysanız bu oyun tam size göre… Anne babalarınıza içinizi göstermek istiyorsanız, onları kapıp gelin! Haydi çocuklar, İçimizdeki Çocuklar sizi bekliyor!  Han Tiyatrosu’nda…

Elveda Tiyatro Oyununun Afiş Görseli

Elveda Tiyatro

Elveda Tiyatro, televizyon ve imaj çağına yalnızca tiyatro yaparak devam etmeye çalışan idealist bir oyuncuyu anlatıyor. Bunu yaparken de değişen çağ, üstün sanat ve sanat-sanatçı ilişkisini odağı haline getiriyor. Tiyatrocuların eskiden beri bildiği bir şey vardır. Tiyatro, oyuncunun sanatında asıl olan şeydir. Ama bütün dünya değişmişse bir oyuncu doğrusuna en fazla ne kadar direnebilir ki?

Oltanın Ucundaki Balık Oyununun Görseli

Oltanın Ucundaki Balık

Orhan Veli’nin şiirlerinden yola çıkarak Rüçhan Gürel tarafından oyunlaştırılan oyunumuz da “Garip” akımının öncülerinden olan Orhan Veli’nin hayatı, İstanbul tutkusu ve aşkları şimdiye kadar sahnelenmiş oyunlardan daha farklı bir şekilde ele alınmıştır. Sahnede bulunan her oyuncu birer Orhan Veli’dir. Bazen O’nun iç sesidir, bazende haykırışıdır. Bazende hep birlikte Orhan Veli’dirler. 10 kişilik bir sanatçı kadrosuyla seyirciyle buluşan oyunumuz; Cem İdiz’in besteleri, Özlem Tortop Akkaya’nın piyanosu, Gülder Pınar’ın koreografisi, Cenk Oral’ın ışık tasarımı ve RÜÇHAN GÜREL’İN rejisi ile seyircilerimizi yetmiş dakikalık hülyalı bir yolculuğa davet ediyor.

Mrs. Zet Oyununun Afiş Görseli

Mrs Zet,

Mrs Zet, çok şakacı bir kişiliğe sahiptir ve şaka yapmadan uzun süre durabildiği görülmemiştir. Üstelik hayal gücü de çok geniştir ve dünyaya farklı pencerelerden bakmayı sever. En çok sevdiği ise çocuklardır. Onları eğlendirmek ve güldürmekten çok keyif alır. İçindeki çocuğu hiç kaybetmemiş, tüm yaşamını onları mutlu etmek üzerine kurmuştur. Fakat küçük bir kusuru vardır ki, o da konuşmayı hiç sevmemesidir. Her şeyini söz kullanmaksızın bedeni, elleri, kolları ve yüz ifadeleriyle anlatır. Buna çocuklar da bayılmaktadır.Evet, şimdi sözcükler bir kenarda dursun ve hareket, jest ve mimikler konuşsun. Müzikler de bu sessizliğe eşlik etsin.

Yaş Grubu: +5 Tür: Pandomim Süre: 40 dakika

Karagöz ve Hacivat Oyununun Afiş Görseli
Karagöz ve Hacivat Oyununun Afiş Görseli

Kara Kutu

Vilademir: Katil olduğum gerçeğinden bir türlü kurtulamıyorum. Katil mi doğdum, sonradan mı katil oldum?

 Bir hapishane içinde birbirinden farklı 6 adam… Aralarına yeni katılan seri katil Vilademir ile bir kapanın içinde bulacaklar kendilerini… Bu kapanda öyle çok tuzak var ki..
Egoları, bilinçaltında sakladıkları ve vicdanları… Bu karakutudan çıkış var mı,
olacak mı, yoksa?

Kadınları Anlama Kursu Oyununun Afiş Görseli
Kadınları Anlama Kursu Oyununun Afiş Görseli

Kadınları Anlama Kursu

Ah bu Kadınlar! Anlaşılması en zor yaratıklar, peki ya bunu sağlayacak bir kurs olsa, bir kadının içinden geçenleri bir bir anlatan, hatta bir kadının ne demek istediğini söyleyen bir rehber olsa da bütün sorunlar yok olsa!

Acaba bütün problemler çözülür mü?

Yüzyıllardır süregelen kadın ve erkeğin çekişmesi bir kursla son bulur mu? O zaman siz de gelin, “Kadınları Anlama Kursu”na yazılıverin…